Banyo Tasarım Modelleri

Banyolarda en çok kullanılan aksesuarların başında porselen banyo setleri gelmektedir. Birbirinden şık tasarımda ki porselen setler son zamanlarda bayanların en çok tercih ettiği modeller olarak banyolarınıza girmiştir. Bizlerde sizlere daha güzel banyo aksesuarları üretmek için daha çok çalışıyor yeni tasarımlarla karşınıza çıkıyoruz. Banyo denildiğinde akla ilk gelen şey banyonuzun tasarımının doğru yapılıp yapılmadığıdır. Banyo tasarımında önemli noktalar ilk olarak banyo zemininizin kalitesi mekana uygunmudur ? Biz sizlere suda kaymayan karo seramik modellerimizi öneriyoruz.  Daha sonra banyonuza uygun bir duşa kabin ve küvetle banyo tasarımınızı tamamlamanız sizin için daha uygun olacaktır. Banyo tasarımlarınız için en doğru yer olan mağazalarımıza sizleri bekler ikramımız olan kahvemizi içerken banyo tasarım modellerimizi incelemenizi temenni ederiz.

Banyo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Banyonuzu zevkinize göre tasarlamak istemezmisiniz ? Bir tarafta klozet, duşa kabin, banyo seramikleri diğer tarafta banyo aksesuarlarınız. Tamda istediğiniz gibi bir banyo tasarlamak istiyorsanız ilk olarak seramikten başlayın. Banyo seramiklerini istediğiniz renkte seçin. Daha sonra bu seramiklere uygun banyo dolaplarınızı seçmelisiniz. Renk olarak yakın renkler kullanabilirsiniz. Banyo mobilyanıza uygun armatür seçmelisiniz. Fakat armatür seçimi dikkat gerektiren bir iştir. Hem kaliteli hemde maliyeti hesaplı bir armatür tercih etmek sizin açınızdan avantaj olacaktır. Daha sonra duşa kabin tercihinizi yapın ve en sona aksesuarları bırakmalısınız.Banyonuz için küçük gibi görünse de aksesuar çok önemlidir. Aksesuarda tamamladıktan sonra banyonuzu rahatça kullanabilirsiniz.

Banyo Tasarımı Mağazalarımız

Banyo tasarımı göründüğü gibi kolay bir iş değildir.  Banyo tasarım modellerinin tamamını bulabileceğiniz mağazalarımıza uğramadan banyolarınız için tasarım ve dekorasyon ürünleri almayın. Her çeşit banyo tasarımını bulabileceğiniz mağazalarımız aynı zamanda vitra, vitale, duka, intema mutfak,vileroy boch, artema, hüppe, burgbad markalarının ürünlerini bulabileceğiniz başarısına her gün yenisini ekleyen bir firmadır. Hiç bir yerde bulamayacağınız banyo tasarımlarını kendi tasarımlarımızı katarak mağazalarımızda huzurlarınıza sunuyoruz.Banyo alanında ağırlık olarak Vitra ve Artema ürünlerini satan mağazalarımız başarıya doymamaktadır. Kendi imalatımız olan Duka duvar kağıdı ile evlerinize yeni bir renk getiriyoruz. Göz alıcı aydınlatma ürünlerimiz, masa sandalye tasarımlarımız, kaliteden ödün vermeyen lamine ve laminant parkelerimiz ve ev aksesuarı çeşitlerimizle beraber yılların vermiş olduğu tecrübe ile İstanbul’un çoğu yerinde ve İzmit’ te şubelerimiz ile hizmetinizdeyiz. Her geçen gün büyüyen geniş ailemiz ve birbirinden şık ürün çeşitlerimizle siz hayal edin biz tasarlayalım.Biz uğrayın çayımızı içmeden ve her katı ayrı bir dünya olan mağazalarımızı gezmeden ev dekorasyon ürünü almayın, pişman olmayın.

Tasarım İncelikleri

Banyo tasarımı anlatıldığı gibi basit bir iş değildir. Ciddiyet gerektiren, titizlikle yapılması gereken bir iştir ve de sabır gerektirir. Her noktası her ayrıntısı incelikle hesaplanmalı, renk ve aksesuar seçimi özenle yapılmalıdır. En önemlisi büyük mobilyalar tercih ederek banyonuzu daraltmayın. Çünkü banyo alanı boş olmalı rahatça hareket edebilesiniz. İlk iş olarak banyonuzun zeminini hangi cins taştan yapacağınıza ve o taşın rengine karar vermelisiniz. Size yeni tasarımlarımız olan kaymayan seramiklerimizi öneririz. Daha sonra banyo mobilyalarınızı seçmeli ve bu mobilyalara uygun aksesuarlar kullanmalısınız. Banyonuz için uygun şık gösterişli duşakabinleri de unutmayınız. Bize uğramadan banyonuzu tasarlamayın.

Banyo Tasarımları

Yeni tasarım banyo modelleri ile banyolarınız artık evlerinizin en önemli alanları haline gelmiştir. Banyo dolapları, duşa kabinler, doğal taş ürünleri ve seramikler ile adeta bir banyonun sizi büyülediğini farkedeceksiniz. Küçük değişiklikler ile banyonuzu baştan yaratabilirsiniz. Size uygun bir duşa kabin ve banyo tasarımı ile banyonuzu görenler sizi kıskanacaktır. Banyo tasarımları hakkında çok fikir olabilir. Fakat size tavsiyemiz kendinizi özel hissettiğiniz bir banyo tasarımını seçmeniz.Unutmayınız ki en az mutfakta vakit geçirdiğiniz kadar banyonuzda da zaman geçiriyorsunuz. Öyleyse bu zamanda neden güzel bir tasarımın hayranı kalmayasınız.

 

Püf Noktalar

Banyoların gün ışığına göre en iyi konumun uzmanlar kuzeydoğu-güneydoğu yönü olduğunu söylemektedir.Banyoların özellikle genel kullanım için giriş holünde, ayrı bir tuvaletin olduğu durumlarda konutun gece holünde yer alması tercih edilir. Tabii gaz ve su tesisatına yakınlığı da önemlidir. Özellikle borulardan gelecek sesleri en aza indirmek için konutta mutfak, çamaşırlık vb. mekânlarla yakınlığı da önemlidir. Banyolarınızı kendi zevkinize göre tasarlayabilir, baktıkça mutlu olabilirsiniz. Fakat unutmamalıyız ki banyo tasarımı yaparken banyo alanımızdan kısmamalıyız.Bunun için banyo dolapları kullanarak içerisine ufak eşyalarımızı koyabilir banyomuzun daha toplu olmasını sağlayabiliriz.Aynı zamanda zeminleri döşerken dikkat edilmesi gereken duvar seramikleriyle uyum göstermesidir. Benzer bir renk uyumu sağlaması dikkat edilmesi gereken önemli hususlardandır. Bundan sonra dikkat edilmesi gereken başka bir nokta ise fonksiyonel  özelliğidir. Çıplak, ıslak ayakla dolaşıldığında kaymamasına dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden size bir kaç tavsiye sunuyoruz.Evinizde banyoyu kaplarken diğer odalar kadar çok düşünebilirsiniz. Uzun ömürlü mü, çocuklara karşı dayanıklı mı, güzel mi görünmeli, ucuz mu olmalı, çıplak ayakla nasıl hissedilmeli gibi sorulardan kaçamazsınız. Ancak banyo kaplaması dendiğinde en önemli sorun nemdir.

Banyo Tasarımının Püf Noktaları

6

1. Halı; banyolar için sadece “kötü” bir tercih değildir, “çok kötü”, “korkunç” ve “en hatalı” tercihtir. Çıplak ayakla basılınca güzel bir his verebilir ancak nem problemleriyle hiçbir zaman savaşamayan bir kaplamadır.

2. Sert Ağaç; banyoda halı seçimindan daha iyi bir tercihtir. Güzel görünür ve mekana bir sıcaklık katar ancak nem sert ağacı öldürür.

3. Laminat Kaplama; sert ağaçtan daha iyi bir seçimdir. Zeminde kullanılan laminat kaplama, meşe, kiraz, arduvaz ve mermerin bile görüntüsünü taklit edebilir. Temizlenmesi kolaydır. İsminden de anlaşıldığı gibi kaplama olan laminatın nemden çürümesi zordur ancak ahşap kökenli olduğu için nemle karşılaşmasında baloncuklar oluşturabilir ve bundan kurtulmanın tek yolu laminatı sökmektir.

4. İşlenmiş Ahşap; iyi bir işçilik ürünüdür. Kontrplak tabanı neme karşı dayanıklılık sağlar. Yüzey gerçek ahşap olduğu için mükemmel bir görüntü sağlar. Eğer banyoda ahşap görüntüsü isteniyorsa işlenmiş ahşap en iyi seçimdir.

5. Taş; banyolar için iyi bir malzemedir. Mermer, granit ve kireçtaşının nemle hiçbir zaman problemi olmaz. Taş bu listenin ortalarındadır, en üst sırada değildir, bunun da birkaç nedeni vardır. Bir nedeni soğuk olmasıdır, diğeri kaygan olmasıdır. Kayganlığı yüzeyi aşındırılarak engellenebilir. Ancak listenin en üstünde olmasını engelleyen en büyük neden fiyatıdır. Banyonun zemin kaplamasında taş en maliyetli tercihlerinizden biri olacaktır.

6. Vinil; banyo kaplamalarında en popüler seçimlerden biridir. Vinil kaplama kişinin kendisinin de kolayca yapabileceği bir uygulamadır ve binlerce stilde kaplanabilir. Listede alt sırada olmasının nedeni zamanla yukarı kalkmasıdır. Vinil levhalar buna çözüm olabilir ancak onun da yerleştirilmesi zordur. Vinil çok ucuzdur, ekonomik olması iyidir ancak ne kadar güzel tarz ve dokuda kaplanırsa kaplansın yine de bu ucuzluğu hissettirir.

7. Seramik; dünyanın heryerinde en iyi banyo kaplamasıdır. Taş gibi zengin bir dokuya sahiptir, doluluk hissini verir, mekana ağırlık katar. Vinil gibi su geçirmezdir ve göreceli olarak ucuzdur. Ahşap kaplamalar gibi güzel görünür. İstediğiniz mekana uygun her çeşit seramik bulmak mümkündür. Taş gibi görünen seramik bile mevcuttur. Farklı renk tonlarındaki harçlarla farklı tarzlar oluşturulabilir. Kolay temizlenir ve havuzlar dolusu suya dayanıklıdır. Dezavantajlarına gelince; soğuktur ve kaygan olabilir. Kayganlığı dokusuyla engellenebilir. Küçük seramikler daha az kaygandır çünkü harç bu seramikleri tutar ve kayganlığı önleyen bir yüzey oluşturur.